2016. január 31., vasárnap

Natsuo Kirino - Kín /"Szenzációs!" Time Out, NY/ Nemzetközi bestseller

Ha már múltkor A halál istennőjét leírtam, most jöjjön egy másik regénye Natsuo Kirinonak, a Kín.
Amit hallgattam hozzá: Female Vocal Drum and Bass (csak mert doboltam... Bocs, de szeretem a D&B-t!)
A könyv hátoldalán ez szerepel:
"Kirino többszörös díjnyertes regénye egy csendes tokiói kertvárosban elkövetett gyilkossággal kezdődik. Jamamoto, a kisgyerekes anya, aki éjszakai műszakban dolgozik egy gyárban, megfojtja erőszakoskodó férjét, majd kolléganőitől kér segítséget, hogy megszabaduljon a holttestől, és eltüntesse a gyilkosság nyomait. Az intelligens és hidegvérű Maszako veszi a kezébe az irányítást, de hamar rájön, hogy ez a gyilkosság csupán a kezdete egy félelmetes útnak, amely a japán társadalom legsötétebb bugyraiba vezet...
Kirino regénye egyszerre irodalmi remekmű, mely megindítóan idézi fel a japán társadalomban alávetett szerepre kárhoztatott nőket és a velük szemben támasztott elvárásokat, ugyanakkor oly sötét, oly kegyetlen és oly nyomasztó, hogy szédelegve tesszük le a könyvet. Nincs az a véres amerikai nagyvárosi erőszaktörténet, amely fölvehetné a versenyt a Kín iszonyatával."
"Felejtsük el a virágrendezést meg a gésákat... A Kín izgalmas bepillantást nyújt a japán alvilág könyörtelen mindennapjaiba, miközben szétzúzza a japán nőkről alkotott sztereotípiákat."
"Natsuo Kirino 1951-ben született, saját hazájában gyorsan hírnevet szerzett, mint zseniális krimiíró, akinek munkái messze túlmutatnak a szokványos bűnügyi regényeken. Ezt a tényt támasztja alá, hogy nemcsak a Japán Bűnügyiregény-írók Nagydíját nyerte el - 1998-ban a Kínnal -, hanem a rákövetkező évben az ország egyik legrangosabb irodalmi kitüntetését, a Naoki-díjat is a Hamvas arc című regényével."
Katori Maszako
A Breaking Bad egyik jelenete jutott eszembe... Pontosan az, amikor hullát kell eltüntetni... A profi savat ajánl... De Katori Maszako a darabolás mellett dönt... Ha láttátok a Gyilkos ígéreteket (2007, Eastern Promises), akkor tudjátok, micsoda melós dolog, mint megcsinálni, mint eltüntetni a részeket... Itt pedig nem orosz maffiózók csinálják, hanem nők... Guszta és érdekes... Főhősünk, az említett Katori Maszako, aki 40 felett élt jobb napokat is... A családjától elhidegülve éjszakai műszakban (00-06h) dolgozik egy ebédcsomagoló üzemben már 2 éve. Céltalan az élete...  Bár furfangos, józanul gondolkodó nő, aki igazi csapatmunkás, de ridegnek gondolják a környezetében lévő emberek. Barátnőkre talál munkahelyén. Ez a 3 nő napi gondjaikat egymásközt mérlegeli, hisz mindenkinek van gondja...
Dzsonoucsi Kuniko
Dzsonoucsi Kuniko (33) az egyik barátnő, aki imádja zöld Volkswagen Golf kabrióját. Igazi nagyravágyó személyiség. Szörnyű életét az étellel csillapítja, így csúnyácska és duci, amit sminkkel próbál leplezni. Szar a házassága és férje, Tecuja se vonzza persze fordítva is igaz. Nem egy észkombájn...
Azuma Josie (Muter)
Azuma Josie (beceneve: Muter) a másik barátnő, aki kerékpárral jár az üzembe. Rettenetesen szánni való figura, de kedveled is, mert szerény, büszke és szorgos ez az idős nő, aki megözvegyült. Házasságában verte a férje, rettenetes anyósát pelenkázza a mai napig és kamaszlánya, Miki is szörnyen önző személyiség. A 60-hoz közel komoly egy asszony, hogy bevállalja azt...
Jamamoto Jajoi
A harmadik barátnő, aki miatt elindul a cselekményszál egyik része, Jamamoto Jajoi.
Ez a szerencsétlen nő két gyermek (3 és 5 évesek) anyja fiatalon, akinek a férje megéri a pénzét. Csinos, mégis érzelmi terheit cipeli és a tekintete is megfásult. Férje, Kendzsi elszórja minden pénzüket és még meg is veri a feleségét. Ezt megelégelve, Jajoi megfojtja egy övvel a lakásukban, míg a gyerekek alszanak. Egyetlen szemtanú Miruku, a macska, aki elmenekül otthonról. Hogy ne menjen börtönbe, tanácsot kér Maszakotól, mihez kezdjen... Maszako a piros Corollájának csomagtartójába rejti a hullát, míg dolgozni mennek... És elkezdődik kálváriájuk...
Jamamoto Kendzsi
Jamamoto Kendzsi nagy játékos és egy nő után is kajtat, akit Annának hívnak. Egy idő után adósságot halmoz fel és megpicsázza a hely tulaja. Azért durván végzi... :)
Szatake Micujosi
Egy másik főszereplő, aki méltó ellenfele Maszakonak, Szatake Micujosi (43). Amikor megismerjük nem egy balhés alak, két szórakozóhely tulaja (Mika, Játszótér), üzletvezetői beszámolnak neki mindenről, profi arc. És megismerjük a múltját, ami elég rázós... Anno meg kellett leckéztetnie egy lányt, de túl messzire ment és baszás közbe megszúrta, amiben kezével kotorászott... (ki mit szeret) De ez semmi, úgy élvezett el ő is és a lány is, mikor épp meghalt... Azóta impotens! Vágyik rá, hogy ismét megtehesse egy nővel! Persze elkapták és 7 évet ült a sitten. Így gondol az egészre:  
"Az ember nem ismerheti tényleges korlátait, amíg nem öl meg valakit."
Anna Ri
Azt kiszabadult és elkezdte a két üzletet, ám ő a háttérben meghúzta magát eddig. De meggyűlik a baj egy vendéggel, aki követi kedvenc vendégkísérőjét, Anna Rit, a tajvani diáklányt.
Kunimacu
Majd a Játszótér üzletvezetője, Kunimacu is figyelmezteti főnökét, hogy Jamamoto úrnak tartozása van és nem tud viselkedni. Így kerül a sor a balhéra Szatake és Kendzsi között.
Dzsumondzsi
És ott van még Dzsumondzsi (31), aki ismeri régről Maszakot... Lassacskán a gyanakvása beigazolódik a pénzbehajtónak... És mindenben üzletet lát... Érdekes szál!
Már csak egy szereplőt szeretnék bemutatni, aki a helyi szatír szerepét kapta... Ez a fiatalember brazil származású, szerény, nem egy észlény és brutális bemutatása után egy érzékenyebb férfit ismerünk meg Mijamori Kazuo (25) személyében. Magányos, ismerkedne, de számkivetett az ő "fajtája", így elkeseredésében nőket molesztál a munkahelyéhez közel. 
Mijamori Kazuo
Együtt dolgozik a 4 gráciával, de csak Maszako veszi emberszámba (köszön neki). Így a kövi alkalommal Őt vadássza le a sikátorban, ám a nő felismeri. Kazuo megréműl, hogy feldobja Maszako, de a nőnek esze ágában sincs beleavatkozni a dolgába. Csak őt hagyja békén. Azért lop egy csókot Kazuo és reméli, hogy randizhatnak.
Nem szeretnék minden kis piszkos részletet elárulni... Fantasztikus a regény, hosszú, de kurva jó!!! Jó szórakozást hozzá!!!

10/10

Zene:
https://www.youtube.com/watch?v=kCCNxS5pIQ8&index=10&list=PL3aJgJqvW0JkhKHmH8B7hI8q8vl6Kzxmn

Üdv!
Haruka!

2016. január 29., péntek

Natsuo Kirino - Joshinki - A Halál Istennője

És újból egy japán gyöngyszem jön. Natsuo Kirino (valódi neve: Hasioka Mariko, született 1951) japán írónő, hazájában már rengeteg regényt és elbeszélést kiadott, sőt díjakat nyert, de Magyarországon csak két regényét fordították le: A Halál Istennője és a Kín. Mindkettőt olvastam, de úgy gondoltam először a rövidebbet mutatom be. Nem tetszett annyira, mint a Kín, de nem is rossz könyv.
Volt egy hosszabb gyászidőszakom, amikor olvastam és pont ideális könyv hozzá... Persze nem azért, hogy bedepizz, inkább megértsd: Rend a lelke mindennek! Nekik fontos a kasztrendszer!
Két testvér sorsát mutatja be, egyik isten lesz, a másik a szenvedést képviseli. Nem egy tipik lányregény.
Hozzá Jenna G-t ajánlom, ez az énekesnő vagy nevezhetjük MC-nek is, elég sok drum and bass előadóval működött együtt és vannak saját dolgai is. Csak említsek pár nevet, kikkel dolgozott együtt, pl.: Doctor P, DJ Zinc, Netsky, Mutated Forms, Kabuki, The Qemists...
A könyv hátulján ez található:
"Umihebi szigetén szigorú törvények uralkodnak. Mindent a jin és a jang, az éjszaka és a nappal, a holtak és az élők örök egyensúlya határoz meg. A sziget lakói nehezen teremtik elő mindennapi betevőjüket, vallásuk szabályait azonban semmilyen körülmények között nem szegik meg.
Namima és Kamikuu, a két nővér nem sokáig élvezheti a gyerekek gondtalan életét, a sziget szokásainak értelmében ugyanis sorsuk már jóval születésük előtt eldőlt. Kamikuu 6 évesen tudja meg, hogy ő lesz Umihebi következő főpapnője. Elszakítják családjától, és megkezdődik hosszú évekig tartó felkészítése a nagy feladatra.
Húgára, Namimára még ennél is kegyetlenebb sors vár..."
Ezt a sorsot ismerhetjük meg, szívfacsaró történet... :(
"Natsuo Kirino, a magyarul is megjelent, nagy sikerű Kín szerzője, Japán egyik legnépszerűbb írónője. Regényei számtalan elismerésben részesültek világszerte. A Halál Istennője 2009-ben elnyerte az egyik legrangosabb japán irodalmi díjat. A történet mitikus, ember nem ismerte, meghatározhatatlan időbe röpít, hogy különös események láncolatával összekösse halandók és istenek sorsát. Meghökkentő, különös regény, fordításában is csodás nyelven hangszerelve."
Csak ajánlani tudom a merengőknek...
10/5

Zene:
https://www.youtube.com/watch?v=1krmAcCdZ_Y&index=29&list=PL2E03D87A355E2CBF

Üdv!
Haruka!

2016. január 28., csütörtök

T. O. Teas - Ojabun (jakuzafőnök, milliárdos üzletember, aggódó apa)

A T. O. Teas írói álnév Tótisz Andrást rejti, aki krimiíró, műfordító, karate- és csikungmester volt. Műfordításból elvállalta a Szürke 50 árnyalatát, és ejtett pár bakit, ami végett mém-király lett a neten. Amellett ő fordította többek között Thomas Harris A bárányok hallgatnak és Michael Cunningham Az órák című című könyvét is.
Jelent meg novellája az USA-ban, Oroszországban, Csehországban, Németországban. Egyik regényéből a nyolcvanas években Amerikába emigrált Hódi Jenő forgatott filmet, Guns and Lipsticks (magyarul: Árnyékgyilkos) címmel.
Az Öld meg puszta kézzel az első karatés krimi volt Magyarországon, elég népszerű volt akkoriban. Az Ojabun a '90-es évek végén már megjelent, ám csak kis példányszámban, így sokan hiányolták a gyűjteményükből. A regény folytatása a Karma címen jelent meg. 
" A karate- és csikungmester szerző így beszélt regényéről:"
"A modern krimi, a kalandirodalom nem rejtvény és nem pusztán mese, hanem tanmese. Tanmese a becsületről, értékrendről, azokról az értékekről, amelyek, azt hisszük, kihalóban vannak, pedig itt él bennünk a vágy, hogy újra meg újra felfedezzük őket. Az Ojabun hősei a tradicionális értékek és a mai világ erkölcsei között sodródva élnek és ölnek, szeretnek és tagadják meg a gyilkolást."
Amúgy tényleg a tanmese a legjobb kifejezés rá, értéket közvetít.
A könyv hátoldalán ez található:
 "Arakaga Ojabun
Japán egyik legnagyobb jakuza családjának a feje. Sok ezer fanatikus harcosnak parancsol, miközben elegáns üzletemberként egy milliárdos birodalmat irányít. 
Amikor Kaliforniában tanuló lányát megerőszakolják, érzi, hogy ez személyes hadüzenet.
Az Ojabun és titokzatos ellenfele egyaránt a régi szamuráj mesterek örököse: mindketten különleges, titokzatos képességek birtokában vannak. Kezdetét veszi kettejük küzdelme, melyben milliók sorsa dőlhet el.
Kalifornia és Japán, titkos ügynökök, jakuza harcosok, véres küzdelmek, modern fegyverek és ősi japán technikák. A háttérben pedig, ahogy mindig: pénz és politika."
Amit hallgattam olvasás közben, Tantrum Desire volt, ez egy londoni duó, 2004-ben alakultak, és drum & bass zenét alkotnak. Kedvenceim: Guided Rhythm, Reach, Get with it, Oblivion, Underground, What is your Desire... Kísérletező csapat, dehát ilyen a brit drum and bass!
Bill Dunton
Bill Dunton
Greg Boehr
Az első fejezetben megismerkedhetünk Bill Duntonnal, aki talál egy holtestet a campus területén. A hullának mint később kiderül, eltörték a gerincoszlopát, és pucér segge égnek meredve. Úgy állították be, mintha a földet baszná.
Majd megismerkedünk Greg Boehr idős FBI ügynökkel a szervezett bűnözési részlegről, akit elhív egy japán étterembe, barátja Andy Fortani, gyilkossági nyomozó.
Fortani megemlíti neki, hogy a különteremben épp a jakuza vacsorázik, pontosabban Arakaga Ojabun.
Andy Fortani
Clancy Eastman
Képbe jön Clancy Eastman, aki keresi eltűnt japán barátnőjét, Nikkot. Jelenti a campus rendőrségen, és Bill Duntont küldik ki, hogy ellenőrizze a lány lakását. De ott egy jakuza várja, összeverekednek, hű utcakölyök múltjához és hoppá, megöli a japánt.
A második fejezetben megismerjük az Ojabunt, aki elmeséli, Sindzsónak (japán hírszerző), hogy a lányát megerőszakolták. 
A tettest megbüntette, lányát hazahozta Japánba. Otthagyta egyik legjobb emberét, hogy figyelje a lánya lakását, de az emberét megölte egy bizonyos campusőr és hogy ez nem véletlen. Szerinte ezt egy másik klán tehette, egyfajta hadüzenet, ezért feladattal bízza meg Sindzsót.
Charlie Stonefield
Sindzsó
Fortanit riasszák egy rablásos gyilkossághoz, ahol az öreg Charlie Stonefield beavatja az ügybe.
Közben Greg Boehr és Pete nevű társa őriznek egy tanút, de balul üt ki.
Kicsit később Fortanit beavatja egyik munkatársa, Beaudy egy gyilkossági ügybe, ahol megölt Bill Dunton egy jakuza tagot.
Clancy elindul Japánba megkeresni Nikkot, de már várta két jakuza tag a japán reptéren.
Beaudy
Boehrt lelőtte a társa, Pete, de Boehr is lőtt, és megölte. A tanút pedig a kijáratnál kaszabolták le. Így vizsgálatot indítanak ellene.
Nem leszek olyan jó fej, hogy mindent leírjak, különben: Minek elolvasni? Érdeklődést felkeltve: Banzai!!!
Tetszett a könyv, fontolgatom a második részt is, a Karmát.
10/8

Zene:
https://www.youtube.com/watch?v=dMr1Xtt1e3U&list=PLS67GNdTAMJFUSyCRC9IMhsHK5IqvNjIc&index=1

Üdv!
Haruka!

2016. január 26., kedd

Kanehara Hitomi - Pirszinget a Kígyónak

Miután elolvastam a Battle Royalt, elkezdett érdekelni a japán irodalom, így keresgéléseim közepette találtam rá a Pirszinget a kígyónak című könyvre. Kanehara Hitomi '83-ban született Japánban és 21 évesen írta ezt a remekművet, mely számos díjat nyert. Azóta is íróként tevékenykedik.
A drum and bass műfaj ekkoriban már szerves részem lett, így ázsiai származású előadót választottam olvasáshoz: Feint (brit). Egyértelmű volt, hogy őt hallgassam hozzá, hisz egyik száma: Snake Eyes.
A könyv nagy hatással volt rám, egyszerűen elképzelni se tudtam, hogy a piercing, testmódosítás, tetoválás egy olyan út is lehet, mely szenvedéssel van kikövezve és a Halál a vége. Karakterfejlődés megy végbe a háttérben, csak a szenvedés leplezi mind a három főszereplőnél. A lány csak elindul az úton, de nem megy végig. Egy konkrét problémám volt az egésszel: a lány itt is csak szenvedő, magatehetetlen, számomra nem olyan szimpatikus. De a férfi karaktereken meglepődtem a végén, nem gondoltam, hogy ilyen véget ér.
A borítója iszonyat ronda! Viszont a filmet (Snake and Earrings 2008) megnéztem az olvasása után, és nagyon tetszett, ahogy ábrázolja a rendező az egész hangulatot. Szögezzük le, eléggé borongós hangulatú, bár az elején felhőtlennek tűnik. 
A film főhősei:
  • Ama=Kengo Kora;
  • Lui=Yuriko Yoshitaka,
  • Siba=Arata Iura 
Pirszinget a kígyónak hátoldalán ez olvasható:
"Egy fiatal lány húsba vágó története, aki alámerészkedik Tokió sötét bugyraiba. A regényben a 19 éves Luit megbabonázza új barátja, Ama kettévágott "kígyónyelve", és révületében nekivág az élet túloldalára vezető útnak. Tokió utcáin a fájdalom átszüremlik az örömbe. 
Megismeri Ama barátját, Sibát, a tetováló mestert, akinek hideg szemei pusztító titkokat sejtetnek. Mikor Ama és Siba vakmerő viselkedése veszélyes következményekbe torkollok, Lui válaszút előtt találja magát: Jó és gonosz, élet és halál, szerelem és gyűlölet között.
A könyv kritikusai és olvasói körében egyaránt osztatlan sikert aratott, csak Japánban több mint 1millió példányban kelt el, számos nyelvre lefordították és Kanehara irodalmi hírességgé vélt saját hazájában. Pirszinget a  kígyónak című műve meghozta húszéves alkotójának az Akutagava-díjat is, Japán legnagyobb irodalmi elismerését, melynek ő volt az egyik legfiatalabb kitüntetettje."
A belső oldalán ez található:
"Lehangoltságom közepette megpróbáltam elgondolkodni a házasság lehetőségén.
A valóságnak nincs értelme.
A dolgoknak, amiken éppen gondolkodom, a látványnak, ami elém tárul, az ujjaim között tartott cigarettának egyáltalán semmi értelme nincs.
Olyan érzésem volt, mintha valahol máshol lennék, és onnan figyelném saját magamat.
Nem tudok elhinni semmit.
Nem érezhetek semmit.
Csak olyankor vagyok tudatában az életemnek, amikor fájdalmat érzek."

Szóval adott egy lány, aki összejön egy punkkal és megismerkedik a barátjával. A barát dolgozik a lányon és a punk háta mögött kavarnak. Csak azt nem tudjuk, hogy a punk és a barát is kavar a háttérben. A homoszexualitást még megemésztem, de a szado-mazo dolog nekem már vakmerő. A fájdalom nem éltet sokáig, mindig pusztulás a vége, hát nem törvényszerű? És mi történik a hátramaradottakkal? Megbocsájtás? 
10/8

Zene:
https://www.youtube.com/watch?v=cvq7Jy-TFAU&list=PLAD388EF8613D321F

Üdv!
Haruka

Takami Kósun - Battle Royale "van rosszabb az iskolánál" (+18)

Egyik legkedvesebb könyvemről írok, amit Takami Kósun alkotott, film és manga is készült belőle. Szerintem az Éhezők Viadala írója biztosan olvasta ezt a könyvet!!!
Takami Kósun '69-ben született Japánban, író és újságíró. Leghíresebb regénye a BATTLE ROYALE, melyból 2 filmet készítettek és 3 manga sorozatot.
1999-ben vált bestsellerré, Stepen King szerint: "...őrülten szórakoztató...", bár sokáig vitatták, hogy gyerekek kénytelenek megölni egymást egy horrorban (én sem értem, hogy írhat valaki ilyet le, de jól tette!).
 A megfilmesítése is jól sikerült (nekem olyan észak-koreai érzésem volt az első filmmel kapcsolatba :), de még a második részét nem láttam!) és a manga is nagy sikert aratott, így hamar kultikus lett a mű!!! Az a legjobb aranyköpés rá, hogy az erősebb kutya baszik!
Talán sokat ismeritek Zimbardo-féle börtönkísérletet ('71-ből), melyet a pszichológus nem tudott befejezni, de 6 nap alatt kiderült, hogy az adott szituáció határozza meg viselkedésünket. Aki nem vágja, nézze meg A Kísérlet (2010) című filmet!
Jah és persze a zene, amit hallgattam hozzá, mikor olvastam: UKF podcast, lehet válogatni belőle, találni gyöngyszemet!
A könyv hátoldalán ez olvasható:
"Valahol, valamikor egy diktatórikus távol-keleti országban, az állami vezetők kegyetlen kísérletet eszelnek ki: 42 középiskolást egy lakatlan szigeten arra kényszerítenek, hogy életre-halálra megvívjanak egymással.
Géppisztolytól kezdve a sarlón át a konyhai étkészletből származó villáig. bármilyen fegyver a rendelkezésükre áll...
A Battle Royale Programnak csak egyetlen túlélője lehet: A GYŐZTES.
Takami Kósun regénye - melyet gyakran neveznek a 21. század Legyek urának - botrányos karriert futott be. Bár megjelenését a japán kormány is ellenezte, a regény 1999 óta több kontinensen vezeti a sikerlistákat, számos feldolgozást ért meg. A könyvből készült filmváltozat már kapható DVD-n."

Őszintén én egy nagyon jó barátnőmnek köszönhetem ezt a könyvet, és nyáron a strandon olvastam ki, egyszerűen imádtam, minden beteges dolgával együtt, mert szórakoztató volt a legszörnyűbb gyilkosság is.

Kagava tartomány, Siroiva, Siroiva Középiskola 3/b osztályának névsora:
Fiúk:
  1. Akamacu Josio (nyílpuska általi halál)
  2. Ídzsima Keita
  3. Óki Tacumicsi
  4. Oda Tosinori
  5. Kavada Sógó
  6. Kirijima Kazuo
  7. Kuninobu Jositoki (pisztoly általi halál)
  8. Kuramoto Jódzsi
  9. Kuronaga Hirosi (géppiszoly általi halál)
  10. Szaszagava Rjúhei (géppisztoly általi halál)
  11. Szugimura Hiroki
  12. Szeto Jutaka
  13. Takigucsi Júicsiró
  14. Cukioka Só
  15. Nanahara Súja
  16. Niida Kazusi
  17. Numai Micuru (géppisztoly általi halál)
  18. Hatagami Tadakacu
  19. Mimura Sindzsi
  20. Motobucsi Kjóicsi
  21. Jamamoto Kazuhiko (leugrott egy sziklaszirtről, öngyilkosság)
Lányok:
  1. Inada Mizuho
  2. Ucumi Jukie
  3. Etó Megumi (sarló általi halál)
  4. Ogava Szakura (leugrott egy sziklaszirtről, öngyilkosság)
  5. Kanai Izumi (géppisztoly általi halál)
  6. Kitano Jukiko
  7. Kuszaka Jumiko
  8. Kotohiki Kajoko
  9. Szakaki Júko
  10. Simizu Hirono
  11. Szóma Micuko
  12. Tanizava Haruka
  13. Csigusza Takako
  14. Tendó Majumi (nyílpuska általi halál)
  15. Nakagava Noriko
  16. Nakagava Juka
  17. Noda Szatomi
  18. Fudzsijosi Fumijo (kés általi halál)
  19. Macui Csiszato
  20. Minami Kaori
  21. Jahagi Josimi
(Csak az első fejezet halálait írtam le, a többi meglepetés...)

" Előszó: Egy pankrációmániás monológja egy másik világból:
Hogy mi az a BATTLE ROYALE? Te még ezt sem tudod? És még idejössz meccset nézni? Mi? Hogy egy cselfogás neve? Vagy bajnokságé? Dehogy, a BATTLE ROYALE egy meccstípus! Mi? Hogy ma? Ma, itt? Nem, nem, ma ma nincs benne a programban. Csak nagy csarnokokban rendeznek ilyesmit, mindig valami nagy esemény alkalmával. Ó, nézd csak, Inoue Takako, milyen szépen...!
Jaj, nem. Igen, BATTLE ROYALE. Manapság az Országos Pankrátorszövetség szokta például megrendezni. szóval a BATTLE ROYALE, nos, ugye általában a pankrációban egy az egy ellen vagy csapatban, kettő kettő ellen, vagy valami hasonló felállás a szokásos. Viszont a BATTLE ROYALE-ban 10-20 ember - a lényeg, hogy egyszerre sok - megy be a küzdőtérre. 
És bárki bárkire támadhat, egy az egy ellen vagy tíz az egy ellen, teljesen szabadon. Szóval akárhányan, és aki elesik...
Hogy mi? Ezt sem tudod? Ha leér a vállad a szivacsra, 1-2-3, ha háromig elszámolnak, vesztettél. Ez a sima meccseken is így van. Aztán van még, aki feladja, vagy néha, akit kiütnek.
Ja, és van még olyan is, hogy kikerülsz a ringből. Vagy szabálytalanságért is lehet veszteni. A BATTLE ROYALE-nál általában ugyan az esésekkel dől el. Hé, Takako, hajrá! Mindent bele! Ó, jaj, bocsánat.
Aki elesett, az vesztett, és el kell hagynia a pályát. Így megy tovább a játék, és fogynak a játékosok. A végén persze kettő marad. Egy az egy ellen, véresen komolyan. És az egyikük elesik. Csak egyvalaki
marad a pályán. Az nyert. Győzelem. Óriási kupát kap, sokszor pénzt is. Érted? Mi, hogy mi van azokkal, akik jóban vannak? Na, hát azok az elején együttműködnek. De a végén a társaddal is meg kell vívnod. Ez a szabály. Ennek köszönhetően időnként a BATTLE ROYALE-ban szinte soha máskor nem látható párosítások alakulnak.
Például régen egyszer Dynamite Kid és Davey Boy Smith között, akik tag team partnerek voltak. Volt olyan is, hogy az Animal Warrior és Hawk Warrior páros maradt. Bár ekkor az egyik direkt ring outolt, és hagyta győzni a másikat, mintha olyan erős lenne köztük az összetartás meg a szeretet. 
Nekem nem jött be annyira. Ja, és olyannal is összeállhatsz. akivel különben nem vagy jóban. Csakhogy hiába hiszed azt, hogy ezzel párban legyőzöd a harmadikat, mert előfordul, hogy az meg átvág a palánkon, és a másikkal együtt nyomnak le téged.
Hogy milyen BATTLE ROYALE-t akarok látni? Most rengeteg szövetség van. Nos, ha ezeknek a krémje mérkőzne meg, azt szívesen megnézném. Mutó Keidzsi, Hasimoto Sinja, Miszava Micuharu, Kavada Tosiaki, Takada Nobuhiko, Funaki Maszakacu, Maeda Akira, Great Szaszuke, Hajabusza, Takano Kendzsi, aztán Tenrjú Gen'icsiró és Csósú Riki, Fudzsinami Tacumi és Kimura Kengo is bírná még. Még jobb, ha hozzávesszük Andzsó Jódzsit és Super Delfint. Még az is lehet, hogy pont ezek ketten maradnak a végére. A nők közül persze Inoue Takako, ugye. Adzsa Kong meg Tojota Manami, meg Inoue Kjóko, Hotta Jumiko, Hokuto Akira, Bull Nakano, persze Dynamite Kanszai meg Cuty Szuzuki és Fukuoka Hikari, Ozaki Majumi, Kandori Sinobu és Nagajo Csigusza aztán még... Mi? Hogy egyiket sem ismered? Biztos, hogy pankrációt akartál nézni? Ó, jaj, ne már, Takano, add meg neki!
Takano! Na, jó..."

Nekem fura volt, a sok szereplő, de végül kibogozódik, hogy kikre kell odafigyelni. Érdekfeszítő!!!
Szóval van rosszabb az iskolánál!
Amúgy nekem nem tetszett Az Éhezők Viadala, túl érzelgősnek mondanám...
Viszont a The 100 sorozatban is észrevehetjük Zimbardo észrevételeit, MINDIG a helyzet hozza ki belőlünk az állatot! Vagy ép fordítva!
Szóval jó szórakozást a könyvhöz, ha valakinek ennyitől kedve támadt elolvasni!
10/10

Zene:
https://www.youtube.com/watch?v=9GAbLRYLpW0&list=PL7D32C7F16C268009&index=17

Üdv!
Haruka